Vykdyti respublikiniai projektai

Darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa (2015-2016 m.m.)

IŠ KUR ATKELIAUJA VANDUO

Paskutinę pavasario dieną vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinių „Nykštukų“ ir „Naminukų“ grupių ugdytiniai suorganizavo ekskursiją į UAB „Ukmergės vandenys“. Ši ekskursija ne atsitiktinė – darželyje įgyvendinama „Darnaus vystymo(si) įgūdžių formavimo programa“. Ekskursijos tikslas: sužinoti iš kur atkeliauja vanduo, kodėl jį reikia taupyti. Operatorius M. Kuvikas vaikams paaiškino, kad geriausios kokybės yra gėlas požeminis vanduo, todėl jis pumpuojamas iš 90 metrų gylio. Vaikai pamatė įrengimus kurių dėka iš vandens yra pašalinama geležis ir vanduo filtruojamas. Laboratorijos vedėja E. Česnaitienė papasakojo, kad kontroliuoja geriamo vandens kokybę atlikdami mikrobiologinius tyrimus. Vaikams parodė, kaip atrodo vandenyje esantys mikrobai ir patikino, kad mūsų vandenys yra saugūs ir švarūs. Kad vaikai geriau įtvirtintų gautas žinias, laboratorijos vedėja padovanojo vaikams užduočių knygelių.
Vaikai grupėse kalba apie vandenį, jo naudą žmogui, žino, kad švarus vanduo – sveikatos šaltinis, o ekskursijos metu sužinojo, kiek reikia darbuotojams įdėti darbo, kol švarus vanduo atbėga iki mūsų čiaupų. Tikimės, kad gautos žinios ir praktiniai įgūdžiai ugdys vaikų sąmoningumą ir pratins taupyti vandenį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vida Barinova

Laimėjimai

Empty section. Edit page to add content here.

Ikimokyklinukų žiemos olimpiada - 2016

Lietuvos žiemos nenuspėjamos –vis labiau šylantys orai ne vienam kelia nerimą. Tačiau žiema, nors ir trumpa, turi savo žavesio – supustytos sniego pilys, medžiai pasidengę minkštais patalais žadina vaikų norą išbėgti į kiemą.
Mūsų darželis yra įsijungęs į Respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociaciją (RIUKKPA). Vienas iš asociacijos narių, Kauno lopšelis-darželis „Spragtukas“, inicijavo „Ikimokyklinukų žiemos olimpiadą 2016“ Olimpiadoje dalyvavo įstaigos „Pelėdžiukų‘‘ ir ,,Voveriukų “ grupės ugdytiniai bei jų tėveliai. Renginys buvo nuspalvintas vaikišku džiaugsmu, naujais potyriais, teigiamomis emocijomis bei noru būti sveikiems ir stipriems.

Laimėjimai

Empty section. Edit page to add content here.

Projektas „Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link“(2014-09-17 – 2014-12-13)

KAUNE SU DIDŽIAUSIU DŽIAUGSMU SUTIKTOS „FUTBOLIUKO KALĖDOS“

Gruodžio 13 dieną Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko projekto „Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link” baigiamasis renginys „Futboliuko Kalėdos“. Renginyje savo ugnelę futbolo aikštėje rodė beveik keturi šimtai ikimokyklinio amžiaus vaikų iš daugiau nei 40 šalies ugdymo įstaigų. Renginyje dalyvavo pedagogai, mažieji ugdytiniai bei jų tėveliai iš Trakų, Rūdiškių, Vilniaus, Ukmergės, Radviliškio, Kėdainių, Varėnos, Panevėžio bei Kauno. Kalėdiniame renginyje darželinukai demonstravo savo įgūdžius aštuoniose rungtyse. Pastariesiems teko įveikti užduotis, kuriose reikėjo pasitelkti kamuolio perdavimo, varymo, stabdymo įgūdžius. Užduotys neapsiejo ir be nuotaikingiausios dalies – Futboliuko žaidimo. Galiausiai viską vainikavo džiaugsmingai pasitiktas Kalėdų senelio pasirodymas bei dovanos dalyviams. Respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė džiaugėsi renginiu, kurį pagaliau pavyko surengti savaitgalį, todėl jame galėjo dalyvauti ir tėveliai, kurių buvo apie šešis šimtus. Šiame projekte iš viso dalyvavo netoli tūkstančio vaikų, o šios gražios iniciatyvos organizatoriai – RIUKKPA kartu su Lietuvos futbolo federacija ir masinio futbolo asociacija.
Pedagogė anglų kalbai, projekto vykdytoja Rita Pumputienė

"Eglutės" vaikai mokysis futbolo paslapčių

Ar dažnai galime savęs paklausti ar viską padariau? Tikriausia, dažnas atsakytų-trūksta laiko, galbūt noro, neturiu galimybių, niekas nemoka  už perdirbtas valandas  ir begalė pateisinamų priežasčių.
O gyvenimas eina, mūsų vaikai įgauna informacinės industrijos  virusą, pamiršta lauko žaidimus. Aš norėjau kažkokios kitokios veiklos, ieškojau, skaičiau, naršiau internetą, kaip atradau, kažką naujo. Be abejo susidomėjau, pasitariau su administracija ir kolegėmis, juos mane pastūmėjo užpildyti projekto paraišką ir laukti atsakymo. Žinojau, kad ne visiems ,teks  laimingas bilietas. Jei nebandysi, nežinosi  sėkmingo bilieto skonį. Paraiškas dalyvauti projekte :“Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link” pildė 54 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Į projektą pateko 40 laimingųjų!!! Labai džiaugiuosi ,kad patekome vieninteliai iš Ukmergės. 40 Respublikos darželių tai  -(20 Kauno miesto ir 20 kitų miestų) ikimokyklinio ugdymo įstaigų5/6 metų amžiaus auklėtiniai mergaitės ir berniukai . Projekto tikslas-atskleisti futbolo žaidimo integravimo galimybes į ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdomąjį procesą. Projekto organizatoriai: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Lietuvos futbolo federacija (LFF), Masinio futbolo asociacija (MaFA), Kauno darželiai. PROJEKTO partneriai: Kauno apskrities futbolo federacija (,Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno visuomenės sveikatos biuras (KVSB),“ Hummel“- futbolo klubas. Kokia reikšmė to projekto arba jis reikalingas?-susipažins su futbolo žaidimu; patirs judėjimo džiaugsmą; atskleis individualius gebėjimus ir įgūdžius ;plėtos visas ugdymo(si) kompetencijas; ugdysis padėdami profesionalių futbolo trenerių; Išbandys savo jėgas futbolo aikštėje bendradarbiaudami ir varžydamiesi su bendraamžiais iš kitų ikimokyklinio ugdymo  įstaigų.
Siekiant  sklandaus ir metodiškai kryptingo vaikų ugdymo ,Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, Lietuvos futbolo federacija ir Masinio futbolo asociacija iniciavo nekomercinį projektą -Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link‘‘.
Projektas laimėtas ,belieka dirbti su komanda. Išrinkome 2 grupes , Skruzdėliukų ir Žiogelių,  jų auklėtojos (Daiva Gaikovičienė, Danutė Makauskienė, Aldona Rastauskienė, Nijolė Valienė) darželio  administracija, tėvai ir sporto centro treneriai.
Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko projekto “Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link” seminaras 2014-09-17, kuriame dalyvavo 36 ikimokyklinio ugdymo pedagogai ir kūno kultūros pedagogai iš visos Lietuvos. Projekto dalyviai, po teorinių ir praktinių mokymų, pasiruošę startuoti savo ugdymo įstaigose.
Galvojame, pažaisime, paspardysime kamuolius ir nieko čia tokio. Pasirodo laukia rimtas darbas ir šypsena dingo veide, reikės parodyti, ką vaikai išmoko ir kaip pedagogai sugebės  futbolą integruoti į savo ugdomąją veiklą. Grįžusi į darželį, susiskirstėme darbais ir startavome. Žinojome, kad mūsų veikla užtruks nuo 2014/09/17 iki 2014/12/13(3mėn.),trumpas laikotarpis ,tačiau  darbų reikia padaryti labai daug. Auklėtojos  geranoriškai ,nuoširdžiai ir kūrybiškai ,pradėjo dirbti. Į savo veiklą įjungėme tėvus, priešmokyklinės  grupės vaikus. Džiaugiuosi, jog vyksta sklandus  bendravimas ir bendradarbiavimas. Vaikai, piešia piešinius apie futbolą, kalba apie sportą, sportuoja. Labiausia ,vaikams patinka ,kada užsiima treneriai.  Tai mūsų Šarūnė ir Romas- jų pavardės- Šarūnė Dragūnaitė-Ališauskienė ir Romas Kiulkis). Dėkojame Sporto mokyklos administracijai ir treneriams , kurie geranoriškai prisijungė prie projekto ir mielai moko 5/6 metų  vaikus futbolo subtilybių. Toks futbolas, mūsų vaikams turi būti suprantamas, kaip žaidimas. Pagrindinė taisyklė –negalima liesti kamuolio rankomis. Puikiai, pavyko praktinis futbolo užsiėmimas,  vaikai buvo nuvežti ir parvežti. Emocijų ir prakaito buvo  daug, todėl autobuse nenutilo vaikų šurmulys ,kaip jiems patiko. Mūsų mažieji futboliukai  laukia ,kitų užsiėmimų, jie bus kiekviena trečiadienį. Su jais dirbs profesionalai treneriai.
Vaikai  žino, kad kitą trečiadienį bus projekto “Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link“  oficialūs pristatymas ,kuris organizuojamas Sporto centre.
Treneriams, pedagogams laukia sunki užduotis-reikės išrinkti 8 vaikus  iš didelio vaikų būrio, kurie vyks į baigiamąjį  renginį Nacionalinėje futbolo akademijoje. Tie  vaikai  ,turi būti ne  sportiški ,gudrūs, žingeidūs, draugiški, dėmesingi, kūrybiški .bet  ir paslaugūs. Tikiu, patirsime  judėjimo džiaugsmą, atskleisime  individualius gebėjimus ir įgūdžius, išbandys savo jėgas futbolo aikštėje bendradarbiaudami ir varžydamiesi su bendraamžiais iš kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Dėkoju, savo kolegėms už iniciatyvumą ir geranoriškumą.
Rita Pumputienė(anglų kalbos pedagogė)

Laimėjimai

Empty section. Edit page to add content here.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti