2023/2024 mokslo metai

Grupės pavadinimasMokytojasMokytojos padėjėja
1 gr. EžiukasGiedrė Sakalauskienė
Laimutė Bujokienė
Danutė Kalesnikovienė
2 gr. MeškutisNeringa Labutienė
Nijolė Šeštokė
Laimutė Bujokienė
Laimutė Butienė
3 gr. KiškutisRita Morkūnienė
Virginija Didienė
Gražina Bieliauskienė
4 gr. BoružėlėElvyra Didžiokienė
Nijolė Šeštokė
Alma Akūnienė
5 gr. PagrandukasDanutė Makauskienė
Anelė Balžekienė
Aistė Kviklytė
Rasa Uselienė
6 gr. VoveriukasBirutė Lukošienė
Vaida Žiedelienė
Rasa Kervelytė
Aldona Burlėgienė
7 gr. SkruzdėliukasOna Bakanauskienė
Nijolė Valienė
Laima Baikštienė
8 gr. BitutėVyganta Blažienė
Vaidai Žiedelienė
Nijolė Karalienė
9 gr. NaminukasDaiva Gaikovičienė
Vida Bareikienė
Gražina Kardokienė
10 gr. PelėdžiukasJustina Sudeikienė
Gintarė Jasevičienė
Danguolė Juknienė
11 gr. Drugelis Aniceta Druskienė
Vida Bareikienė
Anelė Balžekienė
Vaida Remeikienė
12 gr. NykštukasAldona Rastauskienė
Sigita Frišmantaitė-Lapkienė
Deimantė Bučinskienė
13 gr. ŽiogelisŽaneta Motiejūnienė
Virginija Didienė
Rasa Kervelytė
Laimutė Prėnienė
14 gr. ŽirniukasJolanta Verbickienė
Vida Barinova
Birutė Černiauskienė

Šokių būrelis

„Striksiu aš,
Striksi tu,
Striksime visi kartu“
Šokių būrelio „Striksiukai” užsiėmimuose vaikai išmoksta taisyklingos laikysenos ir plastiškų judesių, lavina koordinaciją, ugdo pasitikėjimą savimi. Taip pat jie improvizuoja ir šoka įvairių stilių šokius.

Muzikinio ugdymo būrelis

Vaikai noriai lanko muzikinio ugdymo būrelį, nes ten ne tik dainuoja, bet ir žaidžia žaidimus. Ypatingai mergaitėms patinka įvairūs įsidainavimo, kvėpavimo, veido mimikos žaidimai. Žinoma, būrelyje svarbu ne tik dainavimas, bet ir saviraiška, todėl mažosios atlikėjos ne tik dainuoja, žaidžia, bet ir mokosi artistiškumo.

Margučių šventė

2024 m. balandžio mėnesio antrą dieną Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko „Margučių šventė“. Mergaičių ansamblis džiugino vaikus lietuvių liaudies dainomis, kurias atliko dieduko ir bobutės kiemelyje. Šventės dalyviams patiko žaismingos lietuvių liaudies dainos „Kukutis“ ir „Dūda“. Dainorėlės dainavo nuoširdžiai ir linksmai, nes po pasirodymo jų laukė Velykės vaišės ir Zuikienės staigmenos.

Dainų dainelė

Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ mergaičių ansamblis 2023 m. gruodžio mėn. 18 d. dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmame etape. Aštuonių mergaičių grupė atliko tris dainas: lietuvių liaudies dainą „Dūda“ (XX a. pradžioje užrašytą Ukmergės apskrityje, Bagaslaviškio parapijoje), Artūro Noviko ir Zitos Gaižauskaitės dainą „Eglutė“ bei Ingos Šeduikienės dainą „Geltona daina“. Konkurso dalyvės ne tik patyrė džiugių emocijų, bet ir įtvirtino sceninės kultūros įgūdžius.

Gimtoji tarmė- gyvybės versmė

Meninio ugdymo mokytoja Vilma Virbalienė, mergaičių ansamblis, mama Živilė Kopystynska dalyvavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų etnokultūriniame projekte „Gimtoji tarmė- gyvybės versmė“. Šis projektas vyko 2024 m. vasario 21 d., nuotoliniu būdu. Dalyvės atliko lietuvių liaudies dainą „Dūda“ (XX a. pradžioje užrašytą Ukmergės apskrityje, Bagaslaviškio parapijoje) pagal grupės „Žalvarinis“ muzikinę aranžuotę, o dainai pritarė mediniais ritminiais instrumentais. Džiugu, kad vaikai įgijo patirties vaizdo klipo filmavime.

Sausis

„Žiema šalta – žiema balta“
Ugdytiniai susipažino su gamtos reiškiniu – sniegu. Jie eksperimentavo, tyrinėjo, dainavo, žaidė judriuosius žaidimus. Vaikų džiugios emocijos skatino juos aktyviai, kūrybiškai veikti.

Vasaris

Vaikai žiūrinėdami paveiksliukus susipažino su naminiais gyvūnais, kai kurie atpažino jau žinomus, matytus. Be to, vaikai susidomėję klausėsi gyvūnų skleidžiamų garsų, bandė juos įvardinti arba parodyti paveikslėlyje. Veiklų metu jie taip pat rūšiavo gyvūnų figūrėles ir taip susipažino su sąvokomis „didelis“, „mažas“, ieškojo dviejų vienodų paveikslėlių, dėliojo dėliones, tyrinėjo bei stebėjo.

Kovas

„Šviečia saulytė – šildo delniukus“

Veiklų metu vaikai konstravo, rūšiavo, dėliojo įvairiaspalves gėles, kaladėles, piramides, taip mokindamiesi spalvas, bandė kartoti jų pavadinimus. Vaikai patikusį veiksmą džiugiai kartojo kelis kartus. Be to, jie labai noriai įsitraukė į įvairias menines veiklas.

Rugsėjis

Nauji mokslo metai atneša ne tik džiaugsmą, bet ir naujas patirtis. Pirmus nedrąsius žingsnius žengė ir grupės „Ežiukas“ vaikai. Šią grupę pradėjo lankyti 10 vaikų: 6 berniukai, 4 mergaitės. Pradėjus lankyti ugdymo įstaigą, vaikams buvo 1 metai ir keli mėnesiai. Mažais žingsniukais jie įveikė adaptaciją bei jos sunkumus, drąsiai domėjosi grupės aplinka bei laisvai judėjo joje, smalsiai tyrinėjo grupėje esančiais žaislus, išbandė įvairius jų veikimo būdus.

Spalis

„Labas, rudenėli”

Spalio mėnesį grupės „Ežiukas“ ugdytiniai pasitiko atkeliaujantį rudenėlį. Jie atliko įvairias kūrybines užduotis: štampavo obuoliukus, tapė didelį skėtį, ragavo rudens „dovanotus“ obuoliukus.

Lapkritis

„Lyja, lyja lietus“
Vaikai susipažino su gamtos reiškiniu – lietumi. Jie piešė, eksperimentavo, dainavo, žaidė judriuosius žaidimus. Vaikų džiugios emocijos skatino juos aktyviai, kūrybiškai veikti

Gruodis

Kiekvieną dieną vaikai buvo skatinami savarankiškai žaisti, į žaidimą įtraukiant tam tikras tikslines užduotis. Panaudojant įvairias gamtines medžiagas, didelis dėmesys taip pat buvo skiriamas jų smulkiajai motorikai, kuri ypač svarbi tokio amžiaus vaikams.

Sausis

„Žiemužė snaigėm sninga“
Vaikai tyrinėjo, lietė sniegą, stebėjo kaip jis tirpsta. Kieme jie rideno sniego rutulį, pamatė kaip jis didėja, virsta sniego seniu, o grupėje atidžiai stebėjo kaip tirpsta sniegas ir įvardino, kad jis virsta vandeniu. Meninių veiklų metu vaikai aplikavo sniego senį, piešė jam akis, nosį, spalvino sniegą, įvardino spalvas, mėgino pasakyti formas, be to, grupėje vaikai žaidė įvairius žaidimus.

Vasaris

„Mano augintinis“
Vaikai atpažino naminius gyvūnus (katė, šuo, triušis), aptarė jiems būdingus bruožus, o iš atsiųstų tėvelių nuotraukų pažino savo augintinius ir pasakė jų vardus. Taip pat vaikai mokėsi dainelę „Katinėlis“, šoko kartu su atsineštais minkštais žaislais, imituodami katinėlio judesius. Meninės veiklos metu vaikai kartu su mokytoja pagamino didelę šuns būdą, ją dažė, spalvino, taškavo guašu ir akvareliniais dažais, o vėliau joje apgyvendino savo žaislinius augintinius.

Rugsėjis

“Sveikas, rudenėli, darželyje”
Veiklų metu vaikai bendravo tarpusavyje, lavino smulkiąją motoriką: vėrė makaronus ant juostelės, lipdė, minkė, trupino, smulkino modeliną.

Spalis

„Gausus rudenėlio derlius“
Vaikai domėjosi ir sužinojo, kur auga daržovės, atpažino mokytojos atneštas daržoves, jas įvardino (bulvę, morką, svogūną, moliūgą), mėgino pasakyti jų spalvas, dydžius (didelis ar mažas), jas skaičiavo. Meninės veiklos metu krepinio popieriaus kamuoliukais aplikavo nupieštą moliūgo trafaretą, spalvino akvareliniais dažais. Taip pat vaikai spalvoto popieriaus daržoves „konservavo“ į stiklainius.

Lapkritis

„Drabužėlių pilna spinta“
Vaikai stengėsi rūšiuoti vasarinius ir žieminius, mergaičių ir berniukų drabužius. Smulkiajai motorikai lavinti sukabino drabužius ant virvės, juos prisegė ir vėl nusegė. Mėgino apsirengti, pasimatuoti, užsisegti, nusirengti – tai suteikė vaikams labai daug džiaugsmo. Meninės veiklos metu spalvino, štampavo įvairiausių drabužių trafaretus.

Gruodis

„Švenčių belaukiant“
Advento popietės metu vaikai su tėveliais gamino žaisliukus, puošė vainiką, kartu su mokytojomis pasipuošė grupėje eglutę. Laukdami Kalėdų senelio vaikai mokėsi dainelių ir šokių, o kalėdinės šventės metu linksmai šoko kartu su tėveliais ir Kalėdų seneliu.

Sausis

Šalta balta žiemužė vaikučiams atnešė daug džiaugsmo. Jie tyrinėjo, džiaugėsi tikru sniegu, o jam nutirpus patys gaminosi dirbtinį sniegą, kurį jie lipdė, dėjo į formeles, ,,kepė“ keksiukus ir juos puošė.

Vasaris

Vaikai minėjo Lietuvos gimtadienį – jie grožėjosi Lietuvos vėliava, išmoko jos spalvų pavadinimus, surado tokių pačių spalvų pagamintus paukščius. Statydami pilis iš „Lego“ ir kitų konstruktorių kaladėlių, vaikai džiaugėsi įdomia veikla.

Rugsejis

Į grupę „Kiškutis“ visi vaikučiai susirinko iš namų. Jie pratinosi prie naujos aplinkos, būti vieni, be tėvelių. Mokytojos stengėsi vaikams sugalvoti įdomių veiklų, kad jiems būtų įdomu ir gera darželyje.

Spalis

Ugdytiniai dalyvavo tarptautiniame interaktyviame projekte „Žingsniuoja rudenėlis darželio takeliu“. Vaikai džiaugėsi rudenėliu, jo gėrybėmis, iš įvairių gamtinių medžiagų kūrė rudens vitražus, įvairiaspalvius skėčius. Taip pat jie rinko lapus ir stebėjo, kaip skrenda lapai pučiant vėjui, išrinko gražiausią rudeninį lapą, jį dekoravo.

Lapkritis

Ugdytiniai dalyvavo respublikiniame virtualiame darbų projekte ,,Dailės kūriniai vaikų akimis“. Taip pat vaikai įdėmiai vartė albumus, grožėjosi dailininko Algirdo Petrulio paveikslais, eksperimentavo ir piešė patys.

Gruodis

Vaikai susipažino su drabužiais, mokėsi teisingai juos įvardinti, apsiauti batus, užsimauti kojines, segtukais segė savo drabužėlius ant virvės. Taip pat vaikai įvairiomis technikomis atliko meninio ugdymo darbelius.

Sausis

„Šoka kiškis, šoka lapė“
Klausydamiesi dainelės „Šoka kiškis, šoka lapė“, vaikai laisvai judėjo grupės erdvėje, o rūšiuodami pagal spalvas minkštus kamuoliukus „maitino“ popierinius kiškius, taip lavindami savo rankų – akių koordinaciją. Patyrę daug džiugių emocijų, vėliau vaikai išspaudė įvairių miško gyvūnų pėdsakus modeline, o kitą dieną mokindamiesi tarpusavyje bendradarbiauti iš minkštų detalių drauge statė trobelę jau žinomiems miško gyventojams.

Vasaris

Artėjant Vasario 16-osios šventei, vaikai grupėje pasinėrė į įvairias patirtines ir kūrybines veiklas, susijusias su Lietuva. Jie tyrinėjo ant šviesos stalo rastas įvairias priemones, taip ugdė savo kūrybiškumą laisvai su jomis žaisdami, mokėsi vienas šalia kito žaisti, dalintis priemonėmis. Taip pat vaikus itin džiugino eksperimentas su vandeniu „ŽALIA-RAUDONA“ – jie pilstė vandenį į stiklainius, maišė teptuku dažus vandenyje, stebėjo, kaip vanduo keliauja popieriniu rankšluosčiu bei nusidažo spalvomis. Šios veiklos metu vaikai reiškė savo teigiamas emocijas, mokėsi išlaukti savo eilės ir bendradarbiauti su draugais.

Kovas

Šį mėnesį grupėje vyravo Velykų tema. Vaikai žaidė vaidmeninius, sensorinius žaidimus, patyrė nuostabių akimirkų triušiukų edukacijoje galėdami ne tik pamatyti, bet ir paglostyti šiuos gyvūnėlius. Be to, vaikai įvairiomis dailės technikomis atliko kūrybinius darbelius ir didžiavosi galėdami savo kurtomis gėlėmis papuošti galerijos stendą. Kovo 27-ąją dieną vaikai, kruopščiai pasigaminę kiškio ausytes, smagiai sudalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų sportinėje pramogoje „Velykinis kiškučių bėgimas – 2024”.

Rugsėjis

Ugdytiniai kartu su tėveliais dalyvavo kasmet pasikartojančioje, bet kaskart vis kitokioje rugsėjo 1-osios šventėje ir linksmai žaidė, šoko kiemelyje kartu su kitais darželio vaikais. Grupėje vaikai išbandė naują knygelių spalvinimo būdą – knygeles spalvino magišku rašikliu su vandeniu. Spalvinimas, piešimas virto smalsiu pojūčių tyrinėjimu, todėl vaikai piešti bandė ir įvairiais kitais būdais.

Spalis

Grupės „Boružėlė“ ugdytiniai smagiai leido laiką darželio kiemelyje ir džiaugėsi rudenėjančia gamta, ropinėjo kaip vabaliukai, žaidė judriuosius žaidimus. Ugdomųjų veiklų metu išsiaiškino, kiek daug darbelių gali atlikti jų rankytės. Vaikai susikaupę ir kruopščiai klijavo spalvotus balionėlius, aplikavo kamuoliukus. Daug įspūdžių paliko ir apsilankymas sensoriniame kambaryje.

Lapkritis

Ugdytiniai dalyvavo gerumo akcijoje „Pyragų diena“. Taip pat vaikai kartu su tėveliais gamino žibintus ir sudalyvavo tolerancijos dienai paminėti skirtame renginyje „Šviesos sparnai”. Daug teigiamų emocijų šį mėnesį vaikams taip pat sukėlė grupėje apsilankęs labai alkanas vikšrelis (iš amerikiečių rašytojo ir iliustruotojo Eric Carle knygelės).

Gruodis

Ugdytiniai kartu su tėveliais gamino žaisliukus, jais papuošė grupės eglutę ir dalyvavo Advento vakaronėje. Taip pat vaikai sudalyvavo respublikiniame kūrybiniame projekte „Žiemos raštai“.

Sausis

,,Sniego ir spalvų draugystė“
Vaikai pipetėmis lašino dažus ant sniego ir stebėjo, kaip jie skverbiasi gilyn, tapė ant sniego teptukais ir tokiu būdu matė, kaip baltas sniegas virsta į „margaspalvį“ kilimą. Vėliau į grupę atsineštą sniegą vaikai lietė, apibūdino jo spalvą (baltas kaip pienas, baltas kaip popieriaus lapas), patys įsitikino, kad jis šaltas, o tarp šiltų delnų greitai ištirpsta. Be to, vaikai sniegą tyrinėjo ir pro padidinamąjį stiklą.

Vasaris

Vaikai smagiai paminėjo Lietuvos gimtadienį – pasipuošę trispalvės vėliavos spalvos drabužiais, šoko, dainavo, skyrė gražius žodžius Lietuvai. Tokiu būdu mokytojos ugdė ugdytinių meilę savo šaliai.

Rugsėjis

Rugsėjo mėnesį grupėje atidarėme ledainę, arbatinę bei vaisių ir daržovių parduotuvę, dalinomės iš namų atneštomis piniginėmis bei krapštėm iš taupyklės tikrus euro centus!

 

Pasigaminę ledus, vaikai džiaugėsi tapę pardavėjais ir pirkėjais. Ledų kioskelyje jie pirko, skaičiavo pinigus, „vaišinosi“ įvairiausių skonių ledais.

Spalis

Džiaugėmės rudeniu, medžiais ir jų spalvotais lapais, kūrėme rudeninius koliažus ir skanavome pačių keptais sausainiais.

 

Vaikai džiaugėsi į grupę iš daržo „atkeliavusiu“ didžiuliu moliūgu. Tai – tikras daržo karalius, kuris vėliau pavirto į puikų, šviečiantį žibintą. Ugdytiniai tyrinėjo jį iš visų pusių, stebėjo, kaip viduje dega liepsnelė, išrinko sėklas, jas pasiliko pavasariui. Taip pat ugdytiniai daug eksperimentavo, naudodami pipetes, vandenį, dažus, vatos diskelius – visi drauge lašindami raudonai nudažytą vandenį kūrė rudeninę obelį su prinokusiais raudonais obuoliukais, susižavėję stebėjo, kaip greitai keitėsi vatos diskeliai (iš baltų virto į raudonus).

Lapkritis

Šį mėnesį grupės vaikai dažnai paįvairino savo ugdymo(si) procesą inovatyviomis priemonėmis. Ant interaktyvių grindų sprogdindami balionus ir gaudydami medūzas, jie ne tik mokėsi pažinti spalvas, bet ir lavino savo judesių koordinavimą, reakciją.

Gruodis

Gruodžio mėnesį grupėje vyko Advento vakaras, į kurį susirinko vaikučių tėveliai, sesės, broliai, močiutės, seneliai. Vakaro metu ugdytiniai su mokytojomis dėliojo adventinį vainiką, kuris simbolizavo rimties, susikaupimo ir laukimo metą. Linksmi ir laimingi mažieji, kantriai padedami tėvelių, taip pat dekoravo kalėdinius žaisliukus, gamino angeliukus, snaigytes.

Sausis

Ugdytiniai, plėtodami temą ,,Miško žvėrys”, gilino savo žinias apie laukinius gyvūnus. STEAM veiklos metu jie buvo pakviesti pasikalbėti, kas yra miškas, kas jame gyvena, patys tyrinėjo, aiškinosi, kuo minta gyvūnai. Projekto metu vaikai taip pat iš namų atsinešė savo mėgstamas knygeles. Išklausę mokytojos sekamos pasakos „Pirštinė“ ir panaudodami lėles, vaikai patys bandė ją suvaidinti. Projektas vaikams suteikė daugiau žinių apie miško žvėris, skatino drąsiau kalbėti, reikšti mintis bei jausmus, o vaidindami vaikai mokėsi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį. Sausio mėn. pabaigoje vaikai ir tėveliai taip pat dalyvavo akcijoje ,,Baltasis badas”.

Vasaris

Vaikai tyrinėjo vandens savybes (skystas, skaidrus, bespalvis), nudažė vandenį dažais, pipetėmis lašino jį į formeles ir nešė užšaldyti, o kitą dieną tyrinėjo sušalusius spalvotus kubelius ir stebėjo, per kiek laiko jie ištirpsta. Galų gale vaikai išsiaiškino, kad tirpdami kubeliai dažo rankas ir kad jais galima piešti.

Rugsėjis

Vaikai aktyviais būdais tyrinėjo rudens dovanas, eksperimentavo su vaisiais ir daržovėmis, miško gėrybėmis. Taip pat jie aiškinosi, kas vandenyje skęsta, o kas ne, kokius medžių lapus galima sutrupinti pirštukais, o kokių ne, skaičiavo, rūšiavo, dėliojo geometrines figūras ir ieškojo kuo įvairesnių rudens gėrybių panaudojimo galimybių.

 

Grupės “Voveriukas” vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte “Skaitymas įkvepia veikti ir pažinti”. Projekto tikslas – ugdyti vaikų kalbinę raišką, meilę knygai, lavinti kūrybiškumą, turtinti žodyną.

Spalis

Vaikai dalyvavo projekte „Skaitymas įkvepia veikti ir pažinti”. Jie buvo supažindinti su eilėraščio „Mano batai buvo du” siužetu, mokėsi jį mintinai, inscenizavo judesiais. Taip pat vaikai sužinojo, kokie gali būti batai: odiniai, šiaudiniai, vasariniai, žieminiai. Pas vaikus į svečius atkeliavo labai gražūs ir dideli batai. Ugdytiniai ilgai spėliojo ir nusprendė, kad tai yra klouno batai. Jie apibūdino batų spalvą, detales, dydį, lygino savo ir mokytojų batus, aplikavo batus gamtinėmis priemonėmis, džiaugėsi menine veikla.

 

Susipažino su medžiais, jų lapais, džiaugėsi nukritusiais lapais. Eksperimentuodami dailės medžiagomis, gamtinėmis priemonėmis atrado vis naujus veiklos būdus.

Lapkritis

Šių metų Tolerancijos dienos simbolį – žibintą – vaikai gamino ne tik darželyje su mokytojomis, bet ir kartu su tėveliais namuose. Nešini šviečiančiais žibintais vaikai rinkosi į darželio bendruomenės renginį šiai dienai paminėti, taip dar stipriau pajusdami bendrystę ir tarpusavio ryšį.

Gruodis

Advento laikotarpiu taip svarbu pabūti kartu, pabendrauti, todėl grupės mokytojos sukvietė tėvelius į vakaronę. Visi kartu gamino žaisliukus eglutei, kalbėjosi, vaikučiai su tėveliais kūrė palinkėjimus vieni kitiems ir jais užpildė Advento kalendorių.
Taip pat šį mėnesį vaikai kasdienių veiklų metu smagiai tyrinėjo sniego savybes, krepinio popieriaus juostelėmis dažė sniegą. Jie stebėjo, kaip sniegas keičia spalvą, o pamatę eksperimento rezultatus patyrė gerų emocijų bei pažinimo džiaugsmą.

Sausis

Vaikai kartu su tėveliais dalyvavo „Baltojo bado“ akcijoje. Visi labai rūpestingai parūpino maisto paukšteliams ir žvėreliams, kurį į šėryklas išvežė miškininkai, o paukšteliais vaikai rūpinosi kiekvieną dieną į kiemelyje esančias lesyklėles nešdami saulėgrąžas. Taip pat vaikai gamino neužmirštuoles, piešė piešinius ir sudalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje sausio 13-osios dienos įvykiams atminti.

Vasaris

Vaikai mokėsi taisyklingai įvardinti rengimosi veiksmus, buvo skatinami sudėlioti ruošimosi į lauką, apsirengimo eiliškumą, atrinkti drabužėlius, skirtus šiltam ir šaltam orui, surasti porą. Taip pat vaikai ypač daug laiko buvo gryname ore, džiaugėsi žiemos teikiamais malonumais, o grupėje grūdinosi vandeniu, atlikdami įvairias procedūras. Ypač džiugios vaikų emocijos buvo dalyvaujant edukacinėje programoje „Šuo – šeimos draugas, sporto ir laisvalaikio partneris“, kurios metu jie sužinojo apie bendravimą su šunimis, pamatė įvairius keturkojų atliekamus triukus.

Rugsėjis

Rugsėjo mėnesį vaikai pasinėrė į įvairias patirtines veiklas. Ugdydami savo fizinio aktyvumo įgūdžius, jie taip pat daug sportavo įvairiose darželio erdvėse. Judėdami savo paspirtukais, balansiniais dviratukais ar tiesiog bėgdami vaikai smagiai sudalyvavo akcijoje „Diena be automobilio“.

Spalis

Kaip smagu ir naudinga masažuoti kojų padukus – tai puikiai žino šios grupės vaikai, kurie kiekvieną dieną vaikščioja basomis Kneipo takeliu. Orams šaltėjant, vaikai nepamiršta apsilankyti darželio arbatinėje ir pasimėgauti vaistažolių arbata.

Lapkritis

Atnešę gardžių namuose keptų pyragų, vaikai drauge su tėveliais aktyviai įsitraukė į bendruomenės organizuotą akciją „Pyragų diena“. Taip pat grupėje mokytojų iniciatyva buvo suorganizuotas gerumo vakaras, kurio metu susirinkę tėveliai kartu su vaikais gamino žibintus ir tarpusavyje bendraudami vaišinosi gardžia arbata.

Gruodis

Grupėje vyko šiltas ir jaukus Advento vakaras. Vaikai pasistengė nustebinti savo tėvelius suvaidindami jiems, o paskui visi kartu pasipuošė eglutę bei smagiai tarpusavyje šnekučiavosi.

Sausis

Vaikai ir jų tėveliai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus kūrybinių darbų nuotraukų parodoje „Ledo istorijos”.

Vasaris

Šį mėnesį vaikai kartu su savo mokytojomis kalbėjosi apie įvairius maisto produktus ir galimus jų pokyčius. Jie apžiūrinėjo ir tyrinėjo įvairias daržoves, svarstė, kurių maisto produktų išvaizdą galima lengvai pakeisti ir būtinai paragavo pačių pasigamintų salotų. Be to, vaikai sužinojo, kad daržoves valgyti ne tik skanu, bet ir sveika, pažadėjo tai daryti kuo dažniau, kad užaugtų stiprūs ir sveiki.

Kovas

„Kas gyvena pievoje?“

Vaikai susipažino su dažniausiai pievoje sutinkamais vabzdžiais, užpildydami trafaretus įvairiausiomis gamtinėmis medžiagomis. Taip ugdėsi savo smulkiosios motorikos įgūdžius ir patyrė pažinimo džiaugsmą, įvardindami jau žinomus pievų gyventojus ar sužinodami dar nematytų pavadinimus. Kasdienių pasivaikščiojimų lauke metu vaikai nepamiršo ieškoti knibždančių vabaliukų ir darželio kieme.

Rugsėjis

„Rudens spalvos“
Vaikai eksperimentavo įvairiomis dailės priemonėmis, gamtinėmis medžiagomis, mokėsi pažinti formas, spalvas. Taip pat  vaikai lankėsi netoli ugdymo įstaigos esančiame sode, smalsiai apžiūrėjo obuolius, juos ragavo, o grįžę į grupę patys išsikepė gardų obuolių pyragą.

 

Sportas vaikams- geros emocijos ir ugdomas charakteris.

Spalis

Drauge su mokytojomis lankydamiesi netoliese esančiame miške, vaikai įvairiais būdais (jutimu, bandymais, stebėjimais) tyrinėjo jo aplinką, klausėsi paukščių garsų. Ypač vaikams patiko stebėti su padidinamuoju stiklu miško paklotę, atrasti joje įvairius vabalus, grybus.

 

Augu, kad mokyčiausi. Mokausi, kad augčiau

Lapkritis

„Pasakėle, pasakėle, aplankyki mus ir vėlei”
Nėra jokių abejonių, kad beveik visi vaikai mėgsta vartyti, „skaityti” knygas. Meilę knygoms mokytojos vaikams skiepija kiekvieną dieną vis sugalvodamos kaip paįvairinti šį laisvalaikio praleidimo būdą. Taip vasario mėnesį šioje grupėje buvo surengta knygų paroda, kurią vaikai labai įdėmiai apžiūrėjo ir vėliau dalinosi savo įspūdžiais vienas su kitu. Be to, išradingos mokytojos surengė neįprastą pasakų skaitymą, taip suteikdamos vaikams daug džiugių akimirkų.

 

Pasakos – tai puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, sakytinę kalbą bei vaizduotę. Jos moko vaikus įvairių vertybių kaip drąsa, jautrumas, užuojauta.

Gruodis

Adventinio laikotarpio metu ugdytiniai, jų tėveliai, močiutės, grupės mokytojos įgyvendino projektą „Pasakų šalyje”. Šio projekto metu vaikai kūrė knygeles, jas iliustravo ir pristatė grupės draugams. Grupėje taip pat vyko iš namų atsineštų knygų paroda, be to, vaikai lavino kalbinius įgūdžius pristatydami mėgstamiausius pasakų veikėjus. Kiekvieną popietę vaikai klausėsi skaitomų tėvelių, močiučių pasakų – parinkta tinkama balso intonacija, tembras vaikus nukėlė į nuostabų pasakų pasaulį.

Sausis

Sausio mėnesį „Naminukas“ grupės vaikučius į „Gamtos vaistinę“ pasisvečiuoti pakvietė sveikatos specialistė Dalia Butiškienė. Vaikai pamatė daugybę surinktų, išdžiovintų, sudėliotų vaistažolių, sužinojo apie jų naudą sveikatai. Vaikai žoleles lietė, trupino, kvėpino, ragavo vaistažolių arbatėlę darželio kavinukėje.
STEAM veiklos: vaikai gamino dirbtinį sniegą, lygino jį su tikru. Dažė sniegą spalvotu vandeniu lašindami pipetėmis, o iš dirbtinio lipdė sniego gniūžtes.
Darė eksperimentą: tirpino sniegą stiklainyje ir lygino su vandeniu iš krano. Sniego vanduo buvo nešvarus.
Dalyvaujame respublikiniame projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2024“. Veiklos lauke su nučiuožtukais, rogutėmis.

Vasaris

Užgavėnių dieną vaikai šurmuliavo grupėje ir salėje persirengę čigonaitėmis, velniukais, vorais ir kitais personažais, taip visi linksmai varė žiemą iš kiemo. Vaikai kartu su mokytojomis darė basų kojų pėdų mankštelę su dygliuotais kamuoliukais, voleliais, ratukais, vaikščiojo įvairiais paviršiais sveikatinimo takeliu. Grupėje buvo gausu ir STEAM veiklų. Vaikai iš antrinių žaliavų gamino lesyklėles paukšteliams, jas spalvino, parūpino maisto ir išėję laukan pakabino jas ant savo aikštelėje augančių krūmų. Taip pat vaikai iš gamtinės medžiagos ir vandens gamino ledo paveikslus, kuriais papuošė lauko pavėsinę.

Kovas

Kovo mėnesį grupėse „Naminukas“ ir „Pelėdžiukas“ vyko Kaziuko mugė. Vaikai mokėsi verslumo, džiaugėsi įsigytomis prekėmis, visi kartu žaidė. Minint Kovo 11-sios dienos šventę, vaikai lauke puošė krūmą kartu su tėveliais pagamintais laisvės paukščiais, iš gamtinės medžiagos dėliojo paukščio siluetą. Taip pat grupėje vyko STEAM veikla: vaikai sėjo velykinę žolytę į vazonėlius, prižiūrėjo, o kai užaugo, ja pasipuošė velykinį stalą. Smagi vaikams buvo ir išvyka į mišką – vyko Miško šventė, kurioje Aušrinės tėvelio pagamintą inkilėlį miškininkai įkėlė į medį, be to, vaikai joje sužinojo, kokie paukščiai jau yra parskridę, pasiklausė jų balsų įrašų.

Rugsėjis

„Naminukas“ grupėje buvo organizuota STEAM veikla: iš darželio teritorijoje surinktų įvairiaspalvių gėlių žiedlapių, lapelių, žolelių ir lipnios juostos ugdytiniai gamino draugystės apyrankes. Rugsėjo 22 dieną vaikai aktyviai prisidėjo prie darželyje organizuotos akcijos „Diena be automobilio“ – važiavo paspirtukais, balansiniais dviratukais ar dviračiais, ėjo pėsčiomis, bėgo aplink darželį.

Spalis

Spalio mėnesį grupėje vykusios aktyvios veiklos neleido vaikams nuobodžiauti. Spalio 8 dieną ugdytiniai dalyvavo bėgime „Mažoji mylia – 250m“. Taip pat grupėje netrūko įvairių STEAM veiklų. Vaikai, panaudodami burbulinę plėvelę ir guašą, padėjo rudenėliui marginti lapus. Be to, vaikai, išvalę moliūgo vidų, iš jo pagamino žibintą, nepamiršo suskaičiuoti sėklytes, jas dėliojo, lygino.

Lapkritis

Grupės vaikų tėveliai mielai įsitraukė į organizuotą akciją „Pyragų diena“: atnešė iškepę pyragų, paaukojo pinigėlių. Taip pat šį mėnesį ugdytiniai džiaugėsi itin smagiu eksperimentu „Vulkanas“. Jie kartu su mokytoja, panaudodami obuolius, citrinos rūgštį ir sodą, atliko minėtą veiklą, kurios metu itin atidžiai stebėjo, kas vyksta su šiais produktais ir labai žavėjosi matydami rezultatą – išsiliejusį vulkaną.

Gruodis

Gruodžio mėnesį „Naminukas“ grupėje vyko Advento vakaras su tėveliais. Visi kartu gamino ir puošė kalėdinius žaisliukus eglutei, pagamino advento vainiką, minė mįsles, žaidė žaidimus, gėrė kvapnią arbatą. Vaikai taip pat iš antrinių žaliavų bei sveiko maisto pakuočių pagamino žaisliukus, jais lauke papuošė pušelę, taip sudalyvaudami respublikiniame projekte „Sveikatiada“.

Sausis

Sausio mėnesį grupės vaikai pasitiko aktyviai. Tyrinėdami sniegą, vandenį, ledą, jie išsiaiškino keletą jiems būdingų savybių. Taip pat kartu su darželio draugais paminėjo Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Vaikai šauniai sudalyvavo respublikinėje ,,Ikimokyklinukų Žiemos Olimpiadoje“ bei kartu su darželio sveikatos specialiste Dalia mėgavosi įvairių žolelių arbata.

Vasaris

Vasario mėnesį vaikai iš gamtinės medžiagos kūrė paveikslus, raides, ornamentus. Grupėje vaikai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, o sekančią dieną pasipuošę įvairiomis Užgavėnių kaukėmis, jie vijo žiemą iš kiemo. Pasivaikščiojimų lauke metu rūpestingi šios grupės vaikai neapmiršo pasirūpinti ir žiemojančiais paukšteliais.

Kovas

Kovo mėnesį vaikai pradėjo ruoštis Kaziuko mugei – gamino verbas, papuošalus, atvirukus, knygų skirtukus, nepamiršo paminėti šv. Velykų šventės. Triušiukų edukacijos metu vaikai susipažino su triušių įvairove, juos galėjo paglostyti, palaikyti rankose. Be to, grupės vaikai smagiai sudalyvavo Valstybinės miškų urėdijos organizuotoje inkilų kėlimo šventėje ,,Paukščiai grįžta namo“.

Rugsėjis

Sugrįžę po vasaros atostogų, vaikai linksmai leido laiką su draugais, žaidė vaidmeninius žaidimus, lavino smulkiąją motoriką, stiprino kirpimo įgūdžius. Taip pat dalyvavo akcijoje ,,Diena be automobilio“, kurios metu aktyviai judėjo darželio teritorijoje dviratukais, paspirtukais, bėgo ar ėjo pėsčiomis. Kad atėjus rudeniui nepritrūktų vitaminų, ragavo savo darže užaugintų daržovių, apibūdino jų skonį, spalvą, formą ir nepamiršo jų suskaičiuoti.

Spalis

Spalio mėnesį vaikai daug sportavo – sudalyvavo ,,Mažoji mylia“ bėgime, RIUKKPA organizuotame renginyje ,,Sportuojantis koridorius“, taip pat pradėjo dalyvauti ilgalaikiame projekte ,,Futboliukas“. Kartu su sveikatos specialiste Dalia vaikai susipažino su emocijomis, mokėsi jas pavaizduoti.

Lapkritis

,,Kur gyvena vėjas?“
Atvėsus orams, mokytojos su vaikais nusprendė pakalbėti apie vėją. Pokalbių metu buvo išsiaiškinta kam vėjas reikalingas, vaikai ieškojo kur jis gyvena, kas gali jį sukelti, bandė įvairius būdus, kaip gali patys sukelti vėją (pūsdami, bėgiodami ir pan.), apibūdino koks vėjas gali būti (stiprus, švelnus). Veiklų metu vaikai atliko įvairius eksperimentus: bandė vėją pagauti, stebėjo kokius daiktus vėjas lengviausiai pajudina, o kokius sunkiai, bandė nustatyti vėjo kryptį. Visų veiklų metu vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, lavino kūrybiškumą, ugdė kalbinius gebėjimus.

Gruodis

Atėjus gruodžio mėnesiui, vaikai pradėjo laukti šv. Kalėdų. Grupėje vyko kalėdinių žaisliukų dirbtuvės – tėveliai ir vaikai gamino žaisliukus eglutei. Taip pat vaikai patys dekoravo Advento vainiką, kūrė įvairias grupės dekoracijas, o žiemos džiaugsmus jie vaizdavo ir savo piešiniuose.

Sausis

Vaikai, klausydami sekamų pasakų, žiūrėdami edukacinius filmus apie miško gyventojus bei atlikdami įvairias lavinamąsias bei kūrybines užduotis, susipažino su miško žvėreliais, sužinojo apie jų gyvenimo būdą, mitybą, išvaizdą. Kartu su tėveliais atnešė žvėreliams įvairaus maisto (daržovių, grūdų, šieno) – taip sudalyvavo miškininkų organizuotoje „Baltojo bado akcijoje“.

Vasaris

,,Sveikas, pavasarėli!”
Vaikai piešė, aplikavo saulutę, karklo šakeles, gamino iš spalvoto popieriaus paukštelius, lipdė iš plastilino paukšteliams inkilėlius, lauke stebėjo pavasario požymius.

Kovas

,,Sodinu, auginu”
Vaikai tyrinėjo ir susipažino su sėklų įvairove. Jie noriai sėjo grūdus, laistė daigelius, prižiūrėjo juos, stebėjo augalų dygimo ir augimo procesą. Sudygusius kviečių daigelius vaikai gražiai įpakavo ir dovanojo tėveliams šv. Velykų proga. Taip pat savo grupėje vaikai pasisėjo pomidorų, pasodino svogūnų, o šiltnamyje užsiaugins ridikėlių, krapų bei svogūnų.

Rugsėjis

Rugsėjo 27 d. vaikai kartu su mokytojomis paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną ,,Tuk, širdele, tuk tuk”. Vaikai kalbėjo ir diskutavo, ką daryti, kad mūsų širdis būtų sveika. Jie taip pat stengėsi daryti vieni kitiems gerus darbus, sakė gražius žodžius, žaidė vaidmeninius žaidimus ,,Daktarai“, piešė širdelę, ją spalvino, aplikavo, lipdė iš modelino.

 

Turizmo diena
„Rugsėjo 27d., neįprastais keliais, su kuprinytėmis ant pečių, iškeliavome į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuojamą renginį- prie Šventosios upės, paminėti Pasaulinę turizmo dieną.
Vaikai turėjo smagią, daug fizinių jėgų ir ištvermės reikalaujančią pramogą. Šventės metu patys ant laužo išsikepė zefyriukus. Pasivaišinę ir papramogavę sugrįžome namo🙂.“

Spalis

Vaikai, panaudodami pačių surinktą gamtinę medžiagą, atliko STEAM veiklą – kūrė rudens koliažus. Visi noriai dėliojo, kūrė, fantazavo, skaičiavo, dalinosi įspūdžiais, o atlikę darbelius grožėjosi savo kūrybos rezultatais, bandė juos įsivertinti, pristatyti draugams.

 

Šventiškai pasitikome Heloviną- moliugėlio šventę.
Iš namų vaikai atsinešė keletą moliūgų.
Prisiminėme kur ir kaip jie užaugo, pasidžiaugėme gražia jų spalva, forma bei dydžiu.
Vėliau visi kibome į darbą, nes jį reikėjo išskobti, išimti sėklytes, sėklytes paruošti džiovinimui, o iš moliūgo pagaminti žibintą. Pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, greit moliūgą įžiebėme. Visi džiaugėmės savo žibintais, kurie mums praskaidrino nuotaiką, suteikė spindulėlį šviesos ir šilumos.

Lapkritis

Mokomės rūšiuoti atliekas.
Diskutavome kas yra atliekos ir atlikdami įvairias užduotis, sužinojo ir išmoko kaip jas rūšiuoti.

Gruodis

Belaukiant didžiausių metų švenčių, vaikai su pakilia nuotaika, susikaupę kūrė, aplikavo, kirpo, klijavo kalėdinius žaisliukus. Visi džiaugėsi procesu ir savo kūryba.

Sausis

„Rieda metų ratai“
Kiekvienas metų laikas atneša įdomių veiklų. Stebėdami paveikslėlius, žiūrėdami filmukus, klausydamiesi pasakų, atlikdami menines užduotėles vaikai įtvirtino žinias apie metų laikus. Kadangi už lango žiema, daugiausia veiklų buvo susijusios su ledu, sniegu, vandeniu.

Vasaris

Mokytis ir įtvirtinti raides, įvairias figūras galima pasitelkiant ir tokias paprastas priemones kaip pieštukai. Vaikams teko šiek tiek pasukti galvas, kaip iš pieštukų sudėti apvalesnes raides, tokias kaip G, B, D, bet su mokytojos pagalba tai pavyko visiems, o įgijus įgūdžių vėliau netgi širdelės gavosi lengvai.

Rugsėjis

Rugsėjo mėnesį vaikai tyrinėdami atrado gražiausias rudens spalvas. Po spalvotais lapais, gėlių žiedais slėpėsi raidės, skaičiai, geometrinės figūros. Naudodami gėlių žiedlapius, lapus, šakeles vaikai kūrė floristinius paveikslus, o karpydami augalų lapus ir trindami juos akmenukais įgavo naują įdomią patirtį.

Spalis

„Rudens kelionių traukinys”
Ši tema suteikia vaikams galimybę keliauti per rudenį, susipažinti su augalų įvairove, daržovėmis, grybais, pažinti skaičius, kūrybiškai atlikti menines veiklas, eksperimentuoti su augalais.

Lapkritis

Gamindami sveikuoliškus sumuštinius, dėliodami sveiko maisto piramidę, atlikdami meninės veiklos darbelius, vaikai sužinojo apie sveiko maisto naudą, patys serviravo stalą. Taip pat jiems įdomi ir naudinga patirtis buvo stalo papuošimų konstravimas iš „Lego“ kaladėlių.

Gruodis

Gruodis – tai gerų darbų ir minčių mėnuo, todėl mokytojų iniciatyva grupėje buvo suorganizuotas jaukus vakaras su šeimomis. Vaikai ir tėveliai kartu dėliojo Advento vainiką, gamino kalėdinius žaisliukas, puošė eglutę ir vaišinosi čiobrelių arbata su sausainiais.

Projektas "Futboliukas"

Grupės „Nykštukas“ vaikai dalyvauja projekte „Futboliukas”. Šio projekto metu vaikai tobulina akies ir kojų koordinaciją, kamuolio spyrimą iš įvairių padėčių ir į taikinį, greitą orientaciją, vikrumą, o linksmos užduotėlės ir meninės veiklos sukelia vaikams pačias džiugiausias emocijas. Taip pat vaikai stiprindami fizines galias, kiekvieną dieną vaikšto KNEIPO takeliu, mankštinasi.

Sausis

Ugdant vaikų pilietiškumą, sausio 13-ąją dieną mokytoja su vaikais prisiminė įvykius, kurie vyko šią dieną, aptarė kuo svarbu tai kiekvienam iš mūsų. Vaikai pasigamino šios dienos simbolius – neužmirštuolių žiedus ir dalyvavo bendruomenės akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, piešė Lietuvos vėliavą, konstravo televizijos bokštą.

Vasaris

Pakartoję saugaus elgesio gatvėje bei elgesio prie stalo taisykles, vaikai susiruošė į netoliese esančią piceriją „Optima 13”. Apsilankymo metu jie susipažino su picų kepėjo, barmeno profesija, o skanaudami picas bendravo, dalinosi dienos įspūdžiais.

Kovas

Laukdami gražiausios pavasario šventės, ugdytiniai įgyvendino idėjas, susijusias su šv. Velykų laukimu: išbandė kiaušinių marginimo būdą iš antrinių žaliavų, puošdami margučio trafaretus įvairių spalvų kruopomis. Ieškodami, dekoruodami, įvardindami spalvas, skaičiuodami ugdytiniai tobulino aplinkos pažinimo, meninius, matematinius bei mokymosi veikti kartu įgūdžius. Taip pat grupės vaikai linksmai šurmuliavo Kaziuko mugėje. Joje smagiai pasilinksminę, kažką pardavę ar nusipirkę, tuščiomis kišenėmis niekas į namus nesugrįžo.

Rugsėjis

Už dalyvavimą projekte ,,Kamštelių vajus‘‘ ugdytiniai vyko į stovyklavietę „Gervių lizdas‘‘, kurioje jie susipažino su kamštelių perdirbimo edukacija. Jos metu vaikai sužinojo, kiek įvairių darbelių galima pasigaminti iš perdirbto plastiko. Projekto organizatorė padovanojo medį ,,Laimės ąžuolas‘‘, kurį vėliau vaikai kartu su tėveliais pasodino darželio kieme.

Spalis

Vaikai turėjo galimybę aplankyti naminius gyvūnus Gavėnonių kaime pas ugdytinio senelius. Šios išvykos metu vaikai ne tik susipažino su ūkiu, jo gyvūnais, bet ir pasivaišino žolelių arbata, obuoliais, varškės sūriu, pienu su medumi.

Lapkritis

Mokytis geriausia žaidžiant! O žaisti kūrybišką ir paprastą žaidimą, puoštą meniškomis pačių pagamintomis priemonėmis ir smagu, ir naudinga.

Gruodis

Vaikai susipažino su Advento tradicijomis ir papročiais, dainavo dainas, žaidė žaidimus, gamino žaisliukus eglutei.

Sausis

Nagrinėdami temą „Kodėl smagiau ką nors veikti drauge?“, vaikai SMART lentoje pamatė įvairių pilių, sužinojo, kokie pastatai stovėdavo prie pagrindinės pilies ir patys pabandė nusibraižyti pilies brėžinius, o vėliau jie kartu konstravo pilį, kurią kasdien papildydavo savo piešiniais, lipdiniais ir sukonstruotomis detalėmis. Su savo bendrai sukurtu ir nufotografuotu darbeliu mokytojos ir vaikai sudalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualiame kūrybinių darbų projekte „Lietuvos pilių didybė“.

Vasaris

Šį mėnesį vaikai įgyvendino projektą „Mano Lietuva“. Kartu su mokytojomis jie kūrė Gedimino pilį, susipažino su visais Lietuvos simboliais, prezidentu ir prezidentūra. Vaikai taip pat atliko daug įvairių darbelių: piešė Lietuvą, konstravo, lipdė, mokėsi eilėraščių, įdėmiai klausėsi padavimų apie Ukmergės, Vilniaus atsiradimą.

Kovas

Vaikai dalyvavo inkilų kėlimo šventėje, kuri vyko Pivonijos šile. Adelės ir Ievutės tėveliai pagamino inkilėlius ir vaikai kartu su mokytojomis stebėjo, kaip miškininkai įkėlė juos į medžius. Visi smagiai pasibuvo miške: klausėsi paukštelių balsų, sužinojo, kad paukštelių nameliai gaminami skirtingomis angomis, puošė gėlytėmis inkilą-milžiną ir patys pabandė tapti inkilo gyventojais.

Rugsėjis

Vaikai dalyvavo renginyje „Pasaulinė turizmo diena“, kurią organizavo vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“. Jie šauniai rungtyniavo su kitais ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniais, atliko įvairias sportines užduotis, kepė zefyriukus, smagiai praleido laiką.

Spalis

Vaikai iš vaisių, daržovių, gėlių kūrė įvairias mandalas. Su sukurtais kūriniais dalyvavo konkurse ir už savo puikų darbą gavo padėką.

 

Laiškas rudeniui. Mokėmės kalbos: įmindami mįsles, rašydami raides, žodžius, atrasdami rudens spalvų mozaikas.

Lapkritis

Mokytojos kartu su vaikais įgyvendino projektą „Kosmosas“. Jo metu įvairių veiklų metu vaikai išmoko planetų pavadinimus, kūrė kosmoso maketą, pasigamino raketą, kurioje jiems labai patiko žaisti.

 

Skaitmeninių įgūdžių stiprinimas. Užduočių atlikimas bei kompiuterinių įgūdžių lavinimas su programa – Vedliai.lt

Gruodis

Vaikai dalyvavo susitikime su vaikų poete Zita Gaižauskaite. Jie įdėmiai klausėsi jos kurtų eilėraščių, inscenizavo girdėtus tekstus ir taip patys tapo eilėraščio veikėjais. Taip pat šioje grupėje buvo organizuojama Advento vakaronė. Kartu su tėveliais ir mokytojomis vaikai gamino eglutei žaisliukus, iš gamtinės medžiagos rišo Advento vainikus, kuriuos šeimos parsinešė į savo namus.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. PHPSESSID Naudojamas atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. Kol įjungta naršyklė
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti