Grupės pavadinimas | Mokytojas |
---|---|
1gr. ,,Meškutis“ (1-2 m.) ankstyvojo amžiaus | Inga Latanauskienė Aušra Dužinskienė |
2gr. ,,Pagrandukas” (1-2 m.) ankstyvojo amžiaus | Aldona Rastauskienė Aistė Kviklytė Laima Bujokienė |
3gr. ,, Kiškutis” (2-3 m.) ankstyvojo amžiaus | Rita Morkūnienė Virginija Didienė |
4gr. ,,Boružėlė’’ (2-3 m.) ankstyvojo amžiaus | Elvyra Didžiokienė Anelė Balžekienė Birutė Lukošienė |
5gr. ,,Drugelis’’ (2-3 m.) ankstyvojo amžiaus | Giedrė Sakalauskienė Laima Bujokienė |
6gr. ,,Žiogelis” ( 3-4m.) viduriniojo amžiaus | Žaneta Motiejūnienė Sigita Frišmantaitė-Lapkienė |
7gr. ,,Žirniukas” ( 3-4m.) viduriniojo amžiaus | Jolanta Verbickienė Gintarė Morkeliūnienė |
8gr. ,,Nykštukas” (4-5m.) viduriniojo amžiaus | Danutė Makauskienė Anelė Balžekienė |
9gr. ,,Voveriukas” (4-5m.) viduriniojo amžiaus | Vaida Žiedelienė Birutė Lukošienė |
10gr. ,,Skuzdėliukas” (4-5m.) viduriniojo amžiaus | Nijolė Valienė Aniceta Druskienė |
11gr. ,,Bitutė” (5-6m.) vyresniojo amžiaus | Vyganta Blažienė Rasa Kervelytė |
12gr. ,,Pelėdžiukas” (5-6m.) vyresniojo amžiaus | Justina Sudeikienė Vida Bareikienė |
13gr. ,,Naminukas” (5-6m.) vyresniojo amžiaus | Daiva Gaikovičienė Vida Bareikienė |
Prakalbink knygą
Kovo mėnesį įvairiose įstaigos erdvėse vykdomas projektas „Prakalbink knygą“. Taikant žaismės, kalbų įvairovės, kūrybinių dialogų, universalaus dizaino mokymuisi, realių ir virtualių aplinkų, tyrinėjimo ir gilaus mokymosi, judraus patirtinio ugdymosi, kultūrinių dialogų kontekstus vaikai dalyvavo įvairiose veiklose, stiprindami savo galias.
Gerumo kepyklėlė
Vasario mėn. vykdomas projektas „Gerumo kepyklėlė“. Kūrybiškų kontekstinių veiklų erdvėse („Malūno virtuvė“, „Arbatinės“, „Pašto skyrius“, „Duonos kepykla“ ir kt.) vaikai žaidžia, patiria ir ugdosi atliekant patyrimines užduotis, rašydami laiškus, siųsdami siuntinius paštomatu, minkant, kočiojant tešlą, kepant įvairius kepinius.
Rugsėjis
Rugsėjo mėnesį grupės mergaitės leidosi į stebuklingą smalsumo pasaulį. Įvairūs užsiėmimai suteikė joms daug džiaugsmo ir naujų atradimų. Tuo pačiu jos ugdėsi smulkiosios motorikos įgūdžius, lavėjo jų akies-rankos koordinacija. Smagių emocijų suteikė ir dalyvavimas renginyje „Diena be automobilio“.
Spalis
Spalio mėnesio veiklos atkreipė vaikų dėmesį į rudens spalvų gamą, spalvotus daiktus, kuriuos mažieji tyrinėjo, laisvai su jais žaidė, mokėsi perimti daiktus iš vienos rankos į kitą. Taip pat vaikai kiekvieną dieną aktyviai leido laiką darželio lauko erdvėje.
Gruodis
Įvairių veiklų metu vaikai susipažino su ūkio gyvūnais, klausėsi gyvūnų skleidžiamų garsų, dainelių apie naminius gyvūnus, vartė knygutes ūkio tema. Taip pat jie smagiai praleido laiką sudalyvaudami šv. Kalėdų proga surengtame rytmetyje. Stiprinant bendradarbiavimą vaikai kartu tėveliais ir mokytojomis kurdami bendrą darbą iš antrinių žaliavų sudalyvavo akcijoje „Siunčiu Tau atviruką iš visos širdies“.
Rugsejis
Rugsėjo mėnesį grupės vaikai susipažino su naujais į grupę atkeliavusiais draugais. Ugdomųjų veiklų metu visi išsiaiškino, kiek daug darbelių gali atlikti jų mažos rankelės, mokėsi draugauti, veikti vienas šalia kito. Piešdami piršteliais, lipdydami modelinu, aplikuodami vaikai džiaugėsi ne tik rezultatu, bet ir pačiu procesu.
Lapkritis
Pasivaikščiojimo metu vaikai prisirinko rudens gėrybių. Ant šviesos stalo dėliodami paveikslą, tyrinėjo lapų savybes. Tyrinėdami supjaustytą moliūgą, sužinojo kas yra viduje, rinko sėklas. Išsiaiškinę kodėl žmonės šiltai apsirengę, bandė ištarti drabužių pavadinimus. Žaisdami su segtukais, lavino smulkiąją motoriką.
Rugsėjis
Spalis
Ugdytiniai įvairiose erdvėse daug judėjo, mankštinosi, noriai įsitraukė į įvairius judriuosius žaidimus.
Grupėje žaidė su minkštais medžiaginiais, o salėje su spalvotais plastikiniais, kamuoliukais. Vaikai juos mėtė, rideno, rinko, bandė pataikyti į taikinį.
Vaikščiodami masažiniu kilimėliu, nuotaikingai bei linksmai mankštindami pėdutes, stiprino sveikatą.
Lapkritis
Ugdytiniai tapo „rūbų modeliuotojais‟ ir įvairiomis priemonėmis puošė, gražino drabužius, mokėsi prisegti skalbinių segtukais kojines prie virvutės. Šie užsiėmimai ne tik sužadino vaikų kūrybiškumą, bet ir padėjo lavinti smulkiąją motoriką. Taip pat vaikai smagiai leido laiką kieme, žaidė judriuosius žaidimus.
Gruodis
Ugdytiniai spalvino ir dekoravo advento vainikus, jais papuošė rūbinėlę. Kartu su tėveliais gamino žaisliukus, jais papuošė grupės eglutę ir dalyvavo jaukiame, šiltame, šviesiame Advento vakare “Ir mažoje širdelėje daug gerumo telpa”. Pramogavo kartu su Kalėdų zuikučiu ir džiaugėsi gautomis dovanomis.
Sausis
Ugdytiniai grupėje įrengtoje „virtuvėje‟ virė arbatą, dėliojo lėkštutes ir puodelius, vaišino draugus bei žaisliukus. Vaikai rinkosi norimos spalvos ir dydžio puodelius, juos įvairiomis priemonėmis puošė, dekoravo. Vaikai džiaugėsi kūrybos procesu ir spalvotais puodeliais. Uostė, mokėsi papūsti, ragavo įvairias arbatas ir rinko skaniausią arbatą. Vaišinosi pabarstukais puoštais sausainiais ir mėgavosi kvapniausia ir skaniausia ramunėlių arbata.
Spalis
Spalio mėnesį grupės vaikai įvairių meninių, patyriminių veiklų bei laisvo žaidimo metu prisiminė įvairių drabužėlių pavadinimus, jų spalvas, patys bandė apsirengti bei suruošti į lauką „iškeliaujančias“ lėlytes. Ypač daug teigiamų emocijų jiems suteikė staiga grupės erdvėje atsiradę įvairūs rūbai – vaikai juos rūšiavo, rengė draugus ir tiesiog džiaugėsi netikėtu radiniu.
Spalis
Eksperimentai su moliūgais
Spalio mėnesį grupės vaikai dalyvavo įvairiuose eksperimentuose, kurių metu tyrinėjo moliūgus. Vaikai su mokytoja patikrino, kas slepiasi moliūgo viduje ir savarankiškai tyrinėjo moliūgo vidaus turinį – palietė geltoną minkštimą ir sėklas, pasvėrė juos, kalbėjo apie tai, ką gali užauginti iš moliūgo sėklų. Šių veiklų tikslas buvo skatinti vaikų smalsumą, ugdyti pažinimo ir problemų sprendimo įgūdžius, supažindinti su gamtos mokslais per eksperimentinę veiklą.
Rugsėjis
Tema – ,,Aš naujoje grupėje‟
Tikslas – susipažinti su grupės vaikais, nauja grupe, aplinka, mokytojomis.
Ugdytiniai per žaidimą su plastilinu, gamtine medžiaga bei įvairias veiklas – pūsti muilo burbulus, popierių, jį pritraukti – ne tik išbandė save, bet ir susipažino su naujokais, o mokytojos susidraugavo su vaikais.
Spalis
STEAM veikla „Obuoliukų kelionė“
Vaikai susipažino su obuolio sandara, jo skoniu, diskutavo, kaip ,,gimsta” džiovinti obuoliukai, kuriuos galima išlaikyti iki žiemos, išsaugojus juose esančius vitaminus. Išsiaiškinę džiovinimo procesą, vaikai ėmėsi darbo – patys peiliais pjaustė nuplautus obuolius mažomis skiltelėmis, jas skaičiavo ir dėjo į elektrinę džiovyklę. Vaikai labai džiaugėsi rezultatu.
Spalis
Tema „Kaip keičiasi oras?“
Vaikai su mokytojomis kalbėjosi apie orų tipus ir pasigamino sensorinius buteliukus: saulėta, vėjuota, lietinga, kruša, lietinga, debesuota, audringa. Taip pat jie smagiai atliko eksperimentą – „Iš kur atsiranda lietus?“ Kiekvieną rytą vaikai stebėjo, koks oras lauke, pažymėjo lentelėje.
Gruodis
Rugsėjis
Rugsėjo mėnesį vaikai dalyvavo Steam veikloje ,,Grybas“. Vaikai darželio kiemelyje rinko gamtinę medžiagą (akmenukus, šakeles, lapus, kankorėžius, kaštonus) ir iš jų kūrė koliažą. Veiklos metu vaikai išmoko kūrybiškai dėlioti gamtinę medžiagą, lavino akių ir rankų koordinaciją, vaizduotę, tobulino skaičiavimo įgūdžius, lygino dydžius, džiaugėsi savo ir draugų kūryba.
Spalis
Spalio mėnesį grupės ,,Skruzdėliukas’’ vaikai kartu su grupėmis ,,Naminukas’’ ir ,,Pelėdžiukas’’ dalyvavo akcijoje ,,Mažoji Mylia – 2024’’ – bėgo stadiono taku 250 metrų atstumą. Akcijos metu vaikai išmoko būti draugiškesni, stiprėjo tarpusavio santykiai, ištvermė, savikontrolė, judėjimo įgūdžiai, gerėjo emocinė būsena.
Taip pat šį mėnesį ugdytiniai dalyvavo veikloje ,,Rudens gėrybės’’. Vaikai į grupę atsinešė įvairių daržovių (kopūstą, morkų, agurkų) ir iš jų gamino salotas. Jie daržo gėrybes plovė, pjaustė, tarkavo, ragavo, išmoko apibūdinti skonius (saldus, aštrus, rūgštus), lygino pagal dydį (didelis, mažas, mažesnis), ilgį (ilgesnis, trumpesnis), storį (plonas, storas), įtvirtino sąvokas „sunkesnis“, „lengvesnis“.
Lapkritis
Kalbėdami apie oro sąlygas, sezoniškumą, vaikai pildė gamtos kalendorių, išmoko sąvokas: debesuota, giedra, apsiniaukę, lijundra. Taip pat įgijo praktinių įgūdžių apsirengiant ir nusirengiant drabužėlius, išmoko teisingai įvardinti veiksmus: kepurę užsidėti, batus apsiauti, striukę apsivilkti, pirštines užsimauti ir t.t. Vaikai lavino smulkiąją pirštų motoriką, prisegant drabužėlius ant virvės su segtukais ir puošiant pieštus rūbelius iš įvairių smulkių detalių.
Sausis
Tema – ,,Miško žvėreliai’’
Ši sensorinė patyriminė veikla leido vaikams tyrinėti, mokytis, patirti naujų teigiamų emocijų. Vaikai sužinojo apie miško žvėrelių gyvenimo būdą, mitybą, elgseną. Suprato, kaip jie prisitaiko prie gamtos sąlygų, kūrybiškai kurdami darbelius ir piešinius. Mokėsi kurti pasakojimus, vaidinti inscenizacijas, kūrė ir stebėjo gyvūnų šešėlius.
Rugsėjis
Vasariškai šiltą rugsėjo 6-osios rytmetį grupių „Bitutė‟, „Naminukas‟ ir „Pelėdžiukas‟ vaikai vyko į pažintinę kelionę – alpakų ūkį Trakuose. Ūkio šeimininkė supažindino vaikus su savo augintiniais, aprodė ūkį, pristatė alpakas vardais – Bučkis, Karamelė ir kt. Vaikai alpakas maitino iš rankos šeimininkų duotomis morkomis, lietė, glostė, stebėjo, kaip mamos alpakos maitina savo mažylius.
Taip pat šį mėnesį minėdami Pasaulinę širdies dieną grupės „Bitutė“ ugdytiniai susiruošė į akciją – prikarpė nuostabiausių širdelių ir jomis nešini išsiruošė į miestą. Vaikai savo širdelėmis apdovanojo gatvėje, parduotuvėje ar miesto turgelyje sutiktus senjorus, palinkėdami jiems sveikatos.
Spalis
Žygis į mišką
Pasidžiaugti rudens spalvomis, ieškoti kitų rudens ženklų vaikai išsiruošė į žygį – į Pivonijos mišką. Kiekvienas su savimi nešėsi dėžutę, į kurią rinko rudenį miške atspindinčius daiktus: spalvotus lapelius, giles, kaštonus, sėkleles, šakeles, grybus. Vaikai lygino medžius, prisiminė jų pavadinimus, ieškojo aukščiausio, keisčiausio medžio, glostė apsamanojusius kamienus, klausėsi miško garsų. Miške sutikta grybautoja pilnu krepšiu grybų vaikams buvo tikras stebuklas – jie ją pavadino „miško fėja”, klausinėjo, kaip vadinasi grybai, kur jie auga.
Piešiame rudenį
Piešti galima grupėje prie stalų, tačiau daug įdomiau rudenį piešti ten, kur jis iš tikrųjų gyvena – lauke! Kaip tai padaryti? Tereikia maistine plėvele apsukti medžių eilę – štai jums puikiausia dailės studija! O kai ant „dailininkų“ krinta spalvoti medžių lapai, kai kurie prilipdami prie plėvelės ar ant nosyčių – dar smagiau. Papiešus galima ir lapais pasimėtyti, ant žemės parkritus „angelą“ padaryti, verti lapus ant pagaliukų, rinkti juos džiovinimui, surengti gražiausio lapo konkursą ir t.t.
Lapkritis
Tema – „Superherojai mūsų gyvenime“.
Šį mėnesį vaikai turėjo galimybę susipažinti su skirtingų profesijų žmonėmis. Kartu su mokytojomis jie vyko į edukaciją bibliotekoje, domėjosi ką veikia žmonės vaistinėje, smagiai praleido popietę šile su miškininkais, aktyviai leido laisvalaikį laipiodami sienomis, netgi pamatė stropiai besidarbuojančius gatvėje kelininkus.
Rugsėjis
Nauji mokslo metai prasidėjo išvyka į ,,Mūsų alpakų ūkį”, esantį Trakų rajone. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su alpakų ūkiu, sužinoti kaip rūpinamasi gyvūnais ir ką reiškia atsakomybė juos prižiūrint. Ekskursija skatino vaikų smalsumą, ugdė rūpestingumą ir pagarbą gyvajai gamtai. Taip pat grupės vaikai sudalyvavo šeimų žygyje ir nepamiršo paminėti akcijos „Diena be automobilio“.
Spalis
Spalio mėnesį vaikai pradėjo aktyviai – dalyvavo Respublikinėje RIUKKPA (Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos) inicijuotoje akcijoje ,,Mažoji mylia – 2024”, kurios metu buvo skatinamas vaikų fizinis aktyvumas. Vaikai taip pat aktyviai leidome savo laiką ne tik stadione, bet ir miške. Be to, jie nepamiršo sveiko maisto naudos žmogaus organizmui, todėl patys virė ir ragavo virtų bulvių su lupenomis.
Rugsėjis
Rugsėjo mėnesį vaikai dalyvavo edukacijoje Trakų rajone – Alpakų ūkyje. Jie sužinojo alpakų gyvenimo ypatumus, jas glostė, maitino, apžiūrėjo įvairiaspalvius siūlus iš alpakų vilnos, lietė minkštučius gaminius.
Grupėje vaikai atliko įvairias patyrimines veiklas: su mokytojų pagalba virė bulves su lupenomis, spaudė vaisių sultis, pjaustė ir džiovino įvairius vaisius, sėklas, gamino „Sveikų užkandžių lėkštę“ projektui „Sveikatiada“.
Spalis
Spalio mėnesį „Šilo“ progimnazijos stadione ugdytiniai apibėgo vieną ratą – taip sudalyvavo RIUKKPA inicijuotoje respublikinėje akcijoje „Mažoji mylia – 2024“. Taip pat vaikai leidosi į žygį miškan. Išvykos metu jie ieškojo vaistažolių, jas rinko, o grįžę džiovino ir sudėjo į grupėje esantį S. Kneipo vaistažolių kampelį.
Lapkritis
Lapkričio mėnesį „Naminukas“ grupės vaikai kartu su grupės „Nykštukas“ draugais, paminėjo Tolerancijos dieną: gamino šių metų simbolį – vėjo malūnėlį, kartu žaidė žaidimus, draugiškai bendravo.
Grupėje su Kneipo elementais įrengtose erdvėse vaikai grūdinasi kojas merkdami į kontrastingo vandens voneles, apsitrindami kūną drėgnomis kempinėlėmis, aromaterapijos erdvėje uosto sudžiovintas vaistažoles, aromatines druskas, kojų padukus masažuoja vaikščiodami Kneipo taku.