Vykdomi rajoniniai projektai

„Visa Lietuva skaito vaikams“

Kur gyvena knygos?

 Ieškodami atsakymo į šį klausimą, priešmokyklinių „Nykštukų“, „Bitučių“ ir „Žirniukų“ grupių ugdytiniai vyko į „Šilo“ pagrindinės mokyklos biblioteką. Ekskursija ne atsitiktinė – šią savaitę vaikai kalba apie knygas: kokios knygos būna, kaip gaminamas popierius, kodėl reikia rinkti makulatūrą.
Bibliotekininkė Žibutė Jovaišienė papasakojo, kuo skiriasi knygynas nuo bibliotekos. Klausė vaikų, ar jie lankosi bibliotekoje kartu su tėveliais. Deja, tokių buvo labai mažai. Bibliotekininkė supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis. Vaikai sužinojo, kad knygos rūšiuojamos, yra kartoteka, kurios dėka vaikai, atėję pasiimti knygos, ją galėtų lengvai surasti. Žibutė paaiškino vaikams, kad pasiėmus knygą skaityti į namus, ją reikia saugoti, skaityti švariomis rankomis, nelankstyti kampų. Priminė žinomą tiesą, kad knyga yra žmogaus draugas.
Bibliotekininkė džiaugėsi, kad vaikai atėjo gražią žiemos dieną, kai už lango balta, kai snaigės krinta iš lėto. Ji išraiškingai perskaitė Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką „Ledinukas“. Vaikai susidomėję klausė šios pasakos, po to dalijosi įspūdžiais, aptarė veikėjų poelgius, diskutavo. Bibliotekininkė pasiūlė vaikams pavartyti, paskaitinėti bibliotekoje esančias knygas. Ji parodė kur yra knygos, skirtos mažiausiems. Vaikai džiaugėsi radę tokių pačių knygų, kurias turi namuose, yra grupėje, turi draugai.
Naudinga buvo susipažinti su biblioteka, įsitikinti kiek daug yra bibliotekoje knygų. Jas galima pavartyti, paskaityti, pasirinkti. Vaikai neabejingi knygoms, nes jau antri metai dalyvauja akcijoje „Visa Lietuva skaito vaikams“.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Vida Barinova ir Loreta Kalesnykienė

Laimėjimai

Empty section. Edit page to add content here.